Zalety posiadania sauny w domu

Pobyt w saunie jest znanym od wieków zabiegiem fizjoterapeutycznym z wykorzystaniem ciepła. Kąpiele w saunie poprawiają urodę, oczyszczają, polepszają samopoczucie, hartują organizm, poprawiają krążenie. Wizyta w saunie pozwala wyeliminować skutki przemęczenia oraz wzmacnia układ odpornościowy – poprawia krążenie i detoksykuje organizm. Ponadto pod wpływem podwyższonej temperatury wydziela się również hormon szczęścia – serotonina. Dlatego warto przebywać w saunie w okresie jesienno-zimowym. Ze względu na dobroczynne działanie sauny, wiele osób decyduje się na instalację kabiny w domu. Istnieje kilka rodzajów saun, które można zamontować w domu. Należą do nich sauna sucha, zwana fińską, łaźnia rzymska oraz kabina infrared.

Oszczędność pieniędzy i czasu

Jednorazowa wizyta w saunie kosztuje około 20-30 zł za sesję. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że najlepsze efekty przynosi kilka sesji w ciągu tygodnia, ostatecznie za wizyty w saunie w ciągu miesiąca można zapłacić nawet kilkaset złotych. Zakup i montaż sauny w domu jest większym jednorazowym wydatkiem, który jednak zwraca się w ciągu kilku miesięcy. Własna domowa sauna to świetne rozwiązanie również dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu, aby poświęcać go na dbanie o swoje zdrowie i piękny wygląd. Sauna zainstalowana w naszym domu sprawi, że oszczędzimy czas na dojazdy, a kąpiel możemy urządzić w godzinach odpowiadających przede wszystkim nam.

Swobodny relaks i regeneracja

Domowa sauna to pretekst, aby urządzić sobie relaksacyjny seans zaraz po przyjściu z pracy. Po 10-15 minutach saunowania każdy czuje się bardziej zrelaksowany i wypoczęty, a własna sauna pozwala na znacznie większą swobodę korzystania. Nie musimy krępować się obcych współtowarzyszy. Ponadto wiele osób niezręcznie czuje się podczas korzystania z sauny tak, jak jest to zalecane – nago. W saunie przygotowanej na własny użytek nie musimy się tym przejmować. Nagie sesje sprawią, że całe ciało będzie pociło się równomiernie i prawidłowo.

Wróć na blog