Kabiny saun

Sauny produkcji SF Piotr Jankowski wykonywane są na indywidualne zamówienie. Ich wymiary i kształt dostosowane do wielkości i formy adaptowanego pomieszczenia (wykorzystujemy również skosy poddaszy). Konstrukcje kabin wykonujemy z drewna świerkowego, a izolację termiczną z wełny z włókna szklanego oraz trójwarstwową paroizolację fińską.

producent saunproducent saun warszawabudowa saunybudowa sauny fińskiejbudowa sauny fińskiej fińskiej

Wnętrze saun – ściany i sufit – w wersji podstawowej wykonujemy z oryginalnych fińskich paneli ze świerku skandynawskiego. Na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie wykonać te elementy również z bezsęcznych paneli osikowych, lipowych, cedru lub jodły kanadyjskiej. Posiadamy również w swojej ofercie drewno termo.

sauny fińskie warszawasauny warszawafińska łaźnia parowasaunasauna warszawa

Wyposażenie kabiny – w postaci ław w dwóch lub trzech poziomach, podłoga, podgłówki i oparcia, zabudowa przestrzeni międzywałowej i osłona pieca – wykonane jest w wersji podstawowej z bezsęcznego drewna osikowego, olchowego lub lipowego. Opcjonalnie z mniej nagrzewającego się afrykańskiego drewna abachi lub drewna termo.

Drzwi do sauny wykonujemy w dwóch wersjach. W naszej ofercie dostępne są drzwi drewniane z szybą zespoloną lub całkowicie szklane drzwi z jednolitej tafli hartowanej o grubości 8 mm (bezbarwnej lub w kolorze brązowym, grafitowym). Dodatkowe przeszklenia kabiny o dowolnym wymiarze wykonywane są ze szkła hartowanego.

sauna z drewna świerkowego

Oświetlenie kabiny – hermetyczne lampy z osłoną drewnianą – montowane są pod ławami górnymi i w górnych narożnikach kabiny. Na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie zainstalować w kabinie oświetlenie światłowodowe lub system oświetlenia ze zmieniającym się automatycznie kolorem. Każda kabina wyposażona jest w kompletną wentylację wlotową i wylotową. Istnieje również możliwość zainstalowania specjalnych głośników do sauny lub łaźni.

Sauny wolnostojące wykonujemy w wysokości 215 cm, dopasowując ich długość i szerokość do wymagań klienta. Konstrukcja sauny wolnostojącej, jej wykończenia i wyposażona jest analogiczna do saun wbudowywanych. Proponujemy dowolne wykończenia zewnętrzne tych kabin – panele świerkowe lub drewno bezsęczne, tudzież ściany możemy pozostawić do wykończenia suchym tynkiem, ceramiką, kamieniem, farbą – według uznania klienta.

Koszt sauny uzależniony jest od kubatury kabiny, standardu wykonania oraz jej wyposażenia. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wyceną Państwa przyszłej sauny, prosimy o przesłanie nam proponowanych wymiarów pod adres biuro@saunyfinskie.com.pl