Produkcja kabin saun Fińskich

Działamy
od 1991 roku

Producent saun fińskich

Firma SF Piotr Jankowski działa nieprzerwanie od 1991 roku, bazując wyłącznie na polskim kapitale. Sauny to nasza pasja, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwymi ludźmi… kochamy to, co robimy.

Budowa saun

\

Specjalizujemy się w produkcji kabin saun fińskich wolnostojących oraz wbudowanych w pomieszczenie, wykonywanych na wymiar.

Dzięki tak różnorodnej ofercie i bogatemu doświadczeniu naszym Klientom możemy zaproponować najlepsze rozwiązania uwzględniające zarówno ich oczekiwania, jak też budżet przewidziany na budowę sauny.

Doświadczenie jakie zdobyliśmy przy tworzeniu zamówień zarówno w Polsce, jak i w ojczyźnie sauny – Finlandii, gwarantuje najwyższą jakość oraz profesjonalne wykonanie oferowanych produktów i usług.

\

Jako producent kabin saun fińskich prowadzimy również dystrybucję produktów czołowych fińskich i szwedzkich producentów saun:

  • pieców do saun
  • generatorów pary
  • osprzętu do łaźni parowych
  • systemów oświetlenia światłowodowego
  • akcesoriów do saun i łaźni
\

Projektujemy sauny na wymiar i służymy fachową pomocą przy budowie saun.

Zajmujemy się również kompleksowym wyposażeniem saun fińskich, saun na podczerwień i łaźni parowych.

Jako producent saun gwarantujemy najwyższą jakość wykonania. Zgodnie z wolą Klienta wnętrza saun mogą być wykonane z cedru, jodły kanadyjskiej, świerku skandynawskiego, drewna osikowego, lipy. Istnieje również możliwość wykończenia wnętrza sauny drewnem termowanym czyli poddanym odpowiednim modyfikacjom mającym na celu podniesienie parametrów użytkowych danego gatunku drewna.

Termowanie nazywane również wygrzewaniem polega na termicznej obróbce drewna z wykorzystaniem pary wodnej. W efekcie tego procesu otrzymywany jest materiał o zmienionych, nowych właściwościach. Podczas termowania w drewnie następuje skarmelizowanie cukrów, co z kolei odpowiada za charakterystyczną, ciemną barwę, stanowiącą odwzorowanie egzotycznych gatunków drewna. Ponadto proces ten pozwala na redukcję ilości wody pochłanianej przez drewno, co sprawia, że drewno termo ma zwiększoną odporność na działanie grzybów i bakterii oraz trudniej ulega odkształceniom.

Jeżeli są Państwo zainteresowani tematyką związaną z saunami, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo wyczerpujące artykuły dotyczące między innymi działania saun, charakterystyk poszczególnych rodzajów saun, w tym między innymi saun na podczerwień, niezbędnego wyposażenia. Ponadto udzielamy również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z korzystaniem z saun oraz odpowiednim przygotowaniem się do korzystania z sauny.