Jak dobrać wymiar sauny do potrzeb?

Sesje w saunie mają znaczny wpływ na nasze zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Pozwalają się zrelaksować, a także wzmocnić odporność organizmu. Wiele osób, które regularnie je odbywa, zwraca uwagę również na to, że po tak spędzonym czasie mają więcej energii. Co więcej, chwile w saunie pozytywnie wpływają na wygląd naszej skóry. Aby móc się nią cieszyć w zaciszu domowym, musimy wybrać wariant o odpowiednich rozmiarach. Na jaki postawić?

Wielkość sauny — od czego powinna zależeć?

Podczas wyboru sauny, wymiary tego elementu wyposażenia odgrywają bardzo ważną rolę. Przede wszystkim, wiele zależy od tego, gdzie planujemy zamontować kabinę. Nieco większa doskonale sprawdzi się w domu jednorodzinnym, z kolei w apartamencie prawdopodobnie lepiej sprawdzi się mniejszy wariant. Wielkość tego elementu wyposażenia jest również istotna, jeżeli planujemy umieścić je na poddaszu ze skosami — aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, dobrym rozwiązaniem będzie wybór kabiny stworzonej z myślą o tego typu pomieszczeniach.

Należy również pamiętać, że wymiary sauny powinny być dopasowane do liczby osób, które jednocześnie będą z niej korzystać. Stawiając na wariant odpowiadający na nasze potrzeby, mamy pewność, że każdy, kto znajdzie się w saunie, się zrelaksuje i zapewni organizmowi regenerację. Oprócz gotowych kabin możemy również zdecydować się na warianty na wymiar.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze sauny?

Podczas wyboru odpowiedniej sauny dla siebie, powinniśmy przemyśleć, jaki jej rodzaj będzie dla nas odpowiedni. Popularnością cieszą się nie tylko warianty klasyczne, lecz także kabiny infrared, w których znajdują się promienniki podczerwieni. Tego rodzaju wyposażenie jest polecane przede wszystkim osobom źle znoszącym bardzo wysokie temperatury.

Wróć na blog