Sauna w walce z cellulitem

Nie od dziś wiadomo, że sauna ma wspaniały wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na system nerwowy. Ponadto warto zauważyć, że działa równie skutecznie na naszą urodę. Dzięki działaniu naprzemiennie gorącej i zimnej temperatury, skóra zostaje oczyszczona i odpowiednio dotleniona. Dzięki temu przygotowana jest do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.  Sauna sprawdza się również w walce z cellulitem. Cellulit to zgromadzona w skórze właściwej i tkance łącznej zbyt duża ilość tłuszczu i wody. Na jego rozwój ma wpływ zarówno zbyt słabe krążenie krwi, jak również zła dieta, brak aktywności fizycznej, a również zbyt ciasne ubrania i wysokie obcasy. Cellulit pojawia się niezależnie od naszej wagi.

Sauna tradycyjna czy na podczerwień?

Wśród oferty gabinetów SPA, ale również na rynku – jeśli zdecydujemy się na montaż sauny w domu – spotykamy się z dwoma typami sauny suchej: tradycyjna zwana fińską oraz na podczerwień. W saunie tradycyjnej temperatura wynosi od 60 do nawet 120 stopni Celsjusza. Ciepło jest emitowane przez rozgrzane kamienie, a drewniana obudowa pomieszczenia to świetny izolator, który zatrzymuje temperaturę. Seans w saunie fińskiej powtarzany jest w trzech, 15 minutowych seriach. Inaczej wygląda działanie sauny na podczerwień czyli infrared. W tym wypadku za ogrzewanie ciała odpowiadają napromienniki. Ze względu na fakt, że na intensywność ogrzewania odpowiadają napromienniki, sauny na podczerwień są zazwyczaj mniejszych rozmiarów. Ponieważ sauna nagrzewa się do maksymalnie 65 stopni Celsjusza, seans  trwa od 30 minut do godziny.

W jaki sposób sauna działa na cellulit

Sauna jest bardzo skutecznym elementem kuracji antycelulitowej. Podczas korzystania z łaźni pobudza się krążenie w tkankach, także w tkance tłuszczowej, odpowiadającej za powstawanie cellulitu. Ponadto sauna wpływa na potliwość. Dzięki silnemu poceniu się z ciała usuwany jest namiar wody, toksyn i soli, odpowiedzialnych za tworzenie się skórki pomarańczowej. W walce z cellulitem służyć nam może nie tylko tradycyjna sauna fińska, sprawdza się również sauna na podczerwień. Działa ona ożywiająco na mikrokrążenie, w ten sposób promieniowanie oddziałuje na dalsze warstwy skóry, wpływając na naczynia krwionośne położone w bardzo głębokich warstwach skóry.

Wróć na blog