Czym są promienniki kwarcowe do sauny stosowane w saunach na podczerwień naszej produkcji?

Promienniki kwarcowe do sauny infrared nazywane są także kwarcowymi promiennikami podczerwieni i używane są w saunach suchych. Wykorzystuje się je przy projektowaniu i montażu suchych saun na podczerwień, z pełnym zakresem działania fal IR: IR-A, IR-B i IR-C. Promienniki emitują promieniowanie podczerwone, które nagrzewa wyłącznie ciało użytkownika sauny, a nie powietrze w saunie. Temperatura w środku podnosi się do 45-60°C, więc jest to odczuwane przez użytkowników jako przyjemne ciepło. W procesie nagrzewania nie są wydzielane promienie UV, dzięki czemu korzystanie z sauny na podczerwień nie oddziałuje negatywnie na skórę. Podczas sesji w takiej saunie zaznasz głębokiego odprężenia, a Twoje ciało będzie przyjemnie rozgrzane. Dzięki temu pobyt w niej może być dłuższy niż w tradycyjnej saunie fińskiej czy łaźni parowej.

Najczęściej wykorzystywane przy projekcie sauny na wymiarpromienniki kwarcowe do sauny. Są one montowane z reguły w rogu sauny (kąt 90⁰). Nasz firma pracuje wyłącznie na polskich produktach doskonałej jakości, a w naszych projektach wykorzystujemy najbardziej zaawansowane technologie. Stosowane przez nas promienniki kwarcowe pozwalają na montaż lamp przeznaczonych do koloroterapii.

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie produkty przygotowane do wykonania sauny na wymiar. Jeżeli w Twoim domu nie ma zbyt wiele miejsca, nie musisz się martwić, saunę infrared można bowiem zmieścić nawet w małym pomieszczeniu, gdyż jest ona stosunkowo niewielka. Dzięki temu z dobrodziejstw sauny mogą korzystać także osoby, które nie dysponują wielkimi metrażami.

Jakie są największe korzyści wynikające ze stosowania promienników kwarcowych do sauny infrared?

Promienniki kwarcowe do sauny infrared ogrzewają ciało od środka, dzięki czemu są bezpieczne dla zdrowia. W saunach na podczerwień wyposażonych w tego typu promienniki temperatura nie przekracza nigdy 60°C. Mają one wiele zalet. Pozytywnie wpływają na stan zdrowia i wygląd skóry osoby korzystającej z sauny na podczerwień. Jeżeli będziesz regularnie używać sauny infrared, szybko zauważysz, że:
• łagodzi ona ból mięśni oraz stawów (w tym bóle reumatyczne),
• zmniejsza ból kręgosłupa,
• minimalizuje dolegliwości bólowe wywołane dyskopatią oraz zwyrodnieniami,
• pomaga zredukować stres i zmęczenie – zapewnienia relaks i odprężenie,
• pomaga zwalczyć objawy depresji,
• wpływa pozytywnie na stan skóry: wygładza cellulit, redukuje trądzik, niweluje egzemy i zmniejsza objawy łuszczycy,
• wspomaga przemianę materii i wydzielanie toksyn z organizmu,
• zwiększa ukrwienia skóry,
• wzmacnia układ immunologiczny,
• pomaga zwalczyć nawracające zapalenia zatok i uporczywe infekcje górnych dróg oddechowych,
• usprawnia działanie układu oddechowego.

Sauna infrared jest również doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Podczas jednej sesji trwającej około 30 minut możesz w niej spalić nawet do 900 kalorii! Regularne korzystanie z sauny na podczerwień spowoduje, że Twoja skóra będzie sprężysta, gładka i napięta, a Twoje ciało wysmukleje.

Kto może korzystać z sauny na podczerwień?

Sauny na podczerwień są polecane dla osób, które źle znoszą wysoką temperaturę, a także dla seniorów, małych dzieci oraz osób z pękającymi naczynkami. Jednorazowy pobyt w saunie nie powinien przekraczać 30 minut. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, należy powtarzać sesję w saunie co najmniej raz w tygodniu.