Sauny infrared i tradycyjne – nasze kabiny

Sauny infrared i tradycyjne produkcji SF Piotr Jankowski są wykonywane na indywidualne zamówienie. Ich wymiary i kształt dostosowane są do wielkości i formy adaptowanego pomieszczenia (wykorzystujemy również skosy poddaszy).Doposażamy sauny w sprawdzone elementy od renomowanych dostawców. Dlatego wszystkie nasze promienniki infrared i generatory pary do łaźni oraz pozostałe części składowe będą Państwu służyć przez długie lata.

producent saunproducent saun warszawabudowa saunybudowa sauny fińskiejbudowa sauny fińskiej fińskiej

Sauny fińskie – charakterystyka naszych produktów

Projektujemy wysokiej jakości sauny suche fińskie, w których temperatura dochodzi do 120 °C przy wilgotności w granicach 10-20% oraz półparowe z piecami z generatorami pary, w których wilgotność może dochodzić do 60% przy temperaturze 60°C. Tworzymy również łaźnie parowe, gdzie wilgotność wynosi 100%, a temperatura 40-45°C oraz sauny na podczerwień z temperaturą w granicach 45-55°C.

 

sauny fińskie warszawasauny warszawafińska łaźnia parowasaunasauna warszawa

Materiały stosowane w naszych saunach

Kabiny infrared oraz kabiny tradycyjne wykonujemy z drewna świerkowego, a izolację termiczną – z wełny z włókna szklanego oraz z trójwarstwowej paroizolacji fińskiej.

Wnętrze saun (ściany i sufit) w wersji podstawowej produkujemy z oryginalnych fińskich paneli ze świerku skandynawskiego. Zgodnie z życzeniem Klienta, wnętrze może być wykonane także z cedru, jodły kanadyjskiej, drewna osikowego, lipy. Istnieje również możliwość wykończenia wnętrza sauny drewnem termowanym, czyli poddanym odpowiednim modyfikacjom mającym na celu podniesienie parametrów użytkowych danego gatunku drewna.

Wyposażenie kabiny (ławy w dwóch lub trzech poziomach, podłoga, podgłówki i oparcia, zabudowa przestrzeni międzywałowej, osłona pieca) wykonane jest w wersji podstawowej z bezsęcznego drewna lipowego, lub osikowego. Opcjonalnie budowane jest także z mniej nagrzewającego się afrykańskiego drewna abachi lub drewna termo.

Drzwi do sauny tworzymy w dwóch wersjach. W naszej ofercie dostępne są drzwi drewniane z szybą zespoloną lub całkowicie szklane drzwi z jednolitej tafli hartowanej o grubości 8 mm (bezbarwnej lub w kolorze brązowym, grafitowym). Dodatkowe przeszklenia kabiny o dowolnym wymiarze są realizowane ze szkła hartowanego.

Na specjalne zamówienie możemy wykonać też elementy również z bezsęcznych paneli osikowych, lipowych, cedru lub jodły kanadyjskiej.

 

sauna z drewna świerkowego

Oświetlenie sauny

Oświetlenie kabiny, czyli hermetyczne lampy z osłoną drewnianą, montowane są pod ławami górnymi i w górnych narożnikach kabiny. Na specjalne zamówienie zamontujemy w kabinie oświetlenie światłowodowe lub system oświetlenia ze zmieniającym się automatycznie kolorem. Każda kabina wyposażona jest w kompletną wentylację wlotową i wylotową. Istnieje również możliwość przyłączenia specjalnych głośników do sauny lub łaźni.

Budowa sauny – idealne wymiary

Sauny wolnostojące wykonujemy w wysokości 215 cm, dopasowując ich długość i szerokość do wymagań Klienta. Konstrukcja sauny wolnostojącej jest analogiczna do sauny wbudowywanej. Proponujemy dowolne wykończenia zewnętrzne tych kabin – panele świerkowe lub drewno bezsęczne, tudzież ściany możemy pozostawić do wykończenia suchym tynkiem, ceramiką, kamieniem, farbą – według uznania klienta.

Zapraszamy do składania zamówień

Koszt wykonania sauny uzależniony jest od kubatury kabiny, standardu wykonania oraz jej wyposażenia. Jeżeli są Państwo zainteresowani wyceną swojej przyszłej sauny, prosimy o przesłanie nam proponowanych wymiarów na adres mailowy.

biuro@saunyfinskie.com.pl