Sauny infrared i tradycyjne produkcji SF Piotr Jankowski są wykonywane na indywidualne zamówienie. Ich wymiary i kształt dostosowane są do wielkości oraz formy adaptowanego pomieszczenia (wykorzystujemy również skosy poddaszy). Doposażamy sauny w sprawdzone elementy od renomowanych dostawców, dzięki czemu wszystkie nasze promienniki infrared i generatory pary do łaźni oraz pozostałe części składowe będą Państwu służyć przez długie lata.
Materiały stosowane w naszych kabinach z saunami
Kabiny infrared oraz kabiny tradycyjne wykonujemy z drewna świerkowego, a izolację termiczną – z wełny z włókna szklanego oraz z trójwarstwowej paroizolacji fińskiej.
Wnętrze saun (ściany i sufit) w wersji podstawowej produkujemy z oryginalnych fińskich paneli ze świerku skandynawskiego. Zgodnie z życzeniem Klienta wnętrze może być wykonane także z cedru, jodły kanadyjskiej, drewna osikowego lub lipy. Istnieje również możliwość wykończenia wnętrza sauny drewnem termowanym, czyli poddanym odpowiednim modyfikacjom mającym na celu podniesienie parametrów użytkowych danego gatunku.
Wyposażenie kabiny (ławy w dwóch lub trzech poziomach, podłoga, podgłówki i oparcia, zabudowa przestrzeni międzywałowej, osłona pieca) wykonane jest w wersji podstawowej z bezsęcznego drewna lipowego lub osikowego. Opcjonalnie budowane jest także z mniej nagrzewającego się afrykańskiego drewna abachi albo drewna termo.
Drzwi do sauny tworzymy w dwóch wersjach. W naszej ofercie dostępne są drzwi drewniane z szybą zespoloną lub całkowicie szklane drzwi z jednolitej tafli hartowanej o grubości 8 mm (bezbarwnej, w kolorze brązowym lub grafitowym). Dodatkowe przeszklenia kabiny o dowolnym wymiarze są wykonywane ze szkła hartowanego.
Na specjalne zamówienie możemy wyprodukować też elementy z bezsęcznych paneli osikowych, lipowych, cedrowych lub z jodły kanadyjskiej.
Jakie oświetlenie jest stosowane w naszych kabinach z saunami?
Oświetlenie kabiny z sauną, czyli hermetyczne lampy z osłoną drewnianą, montowane są pod ławami górnymi i w górnych narożnikach kabiny. Na specjalne zamówienie zainstalujemy w kabinie oświetlenie światłowodowe lub system oświetlenia ze zmieniającym się automatycznie kolorem. Każda kabina wyposażona jest w kompletną wentylację wlotową i wylotową. Istnieje również możliwość przyłączenia specjalnych głośników do sauny lub łaźni. Warto rozważyć takie dodatki, gdyż zwiększają one przyjemność korzystania z własnej sauny na zamówienie, pomagając się szybciej zrelaksować i zapomnieć o zewnętrznym świecie.
Jakie wymiary powinna mieć sauna na zamówienie?
Zajmujemy się budowaniem saun. Jedną z najważniejszych kwestii przy projektowaniu sauny jest optymalne dopasowanie jej wymiarów do potrzeb Klienta. Wielkość sauny powinna być dostosowana do liczby osób, które będą z niej jednocześnie korzystać. Każda z nich musi mieć bowiem zapewniony maksymalny komfort, aby sesja w saunie była w pełni satysfakcjonująca. Przyjmuje się, że sauna przeznaczona dla czteroosobowej rodziny powinna mieć wymiary: 1,6 x 2 x 2 m. Jednak jej dokładny rozmiar musi być dostosowany do wymagań użytkowników. Będzie on nieco inny, jeśli wszyscy zamierzają z niej korzystać w pozycji leżącej.
Sauny wolnostojące wykonujemy w wysokości 215 cm, dopasowując ich długość i szerokość do wymagań Klienta. Konstrukcja sauny wolnostojącej jest analogiczna do sauny wbudowywanej. Proponujemy dowolne wykończenia zewnętrzne tych kabin – panele świerkowe lub drewno bezsęczne. Ściany możemy również pozostawić do wykończenia suchym tynkiem, ceramiką, kamieniem, farbą – według uznania klienta.
Nie czekaj, złóż zamówienie już dziś i ciesz się z korzyści wynikających z regularnego korzystania z sauny na wymiar!
Koszt wykonania sauny uzależniony jest od kubatury kabiny, standardu wykonania, użytych do jej produkcji materiałów oraz jej wyposażenia. Jeżeli są Państwo zainteresowani wyceną swojej przyszłej sauny, prosimy o przesłanie nam proponowanych wymiarów na adres mailowy.