Korzystanie z sauny, a spożywanie napojów. Co warto wiedzieć?

Korzystanie z sauny to niepowtarzalny relaks dla ciała i duszy. Dodatkowo, zwiększa ilość tlenu we krwi, poprawia odporność organizmu, zmniejsza napięcie mięśni, a także odpręża. Mimo to, należy wiedzieć co, kiedy i jak można pić. Przed rozpoczęciem wizyty należy dobrze nawodnić organizm. Podczas trwania kąpieli saunowej nie wolno spożywać napojów, natomiast warto dostarczać ich odpowiednią ilość podczas trwania rytuału grzania, chłodzenia i odpoczynku. Należy jednak pamiętać o piciu małej ilości płynów w dużej częstotliwości.

Co można pić podczas korzystania z sauny?

Podczas zabiegu oczyszczania ciała najlepiej wybrać wodę bogatą w minerały, które traci się wraz z potem. Podczas korzystania z sauny fińskiej trzeba dużo pić, aby zrekompensować wydalanie płynów z organizmu. Po pierwsze, należy pamiętać, aby spożywać napoje nawet wtedy, gdy nie czujesz pragnienia. Ważna jest również temperatura, która powinna wynosić nie więcej niż 60 stopni. Najlepiej, aby napoje były ciepłe, choć nie powinny być zbyt gorące. Nie powinno się również pić zimnych napojów, ponieważ może to spowodować obciążenie organizmu. Oprócz wody, warto wybrać kwas chlebowy, ponieważ zawiera dużo kwasu mlekowego, który jest bardzo przyswajalny przez białka i cukry.

Jakich napojów nie należy spożywać podczas korzystania z sauny?

Picie podczas rytuału grzania, chłodzenia i odpoczynku jest niezwykle ważne, natomiast występują pewne napoje, które wbrew pozorom mogą w znacznym stopniu zaszkodzić. Między innymi nie należy pić herbaty i kawy. Posiadają w swoim składzie kofeinę, która przyśpiesza pracę serca, pobudza układ nerwowy, a także powoduje podwyższenie  ciśnienia krwi. Zabroniony jest również alkohol. Picie go może spowodować nawet kołatanie serca. Zresztą zawsze należy pamiętać, że spożywanie alkoholu jest szkodliwe dla organizmu.

 

Wróć na blog