Podstawowe wyposażenie użytkownika sauny

Wizyta w saunie to sposób na chwilę prawdziwej przyjemności i odprężenia, a także wiele korzyści dla zdrowia. Dobre samopoczucie i czerpanie w pełni z takiego seansu wymaga odpowiedniego przygotowania. Jakie akcesoria przydają się w saunie i co warto ze sobą zabrać?

Akcesoria i kosmetyki do sauny

Korzystanie z kabiny wymaga odpowiedniego zorganizowania jej wnętrza. Warto o tym pomyśleć już na etapie budowy, jeśli taką konstrukcję stawiamy we własnym domu. Warto zatroszczyć się o staranny dobór wyposażenia, a w szczególności leżaków, na których można spędzić kilkanaście minut w saunie. Odpowiednio wyprofilowane zapewnią komfort ciału, ale powinny też wytrzymać duży poziom wilgoci, wysokie temperatury, a przede wszystkim – zmienność atmosfery. Uzupełnieniem leżaków są zagłówki i oparcia pozwalające na indywidualne dostosowanie powierzchni do własnych potrzeb.  Akcesoria do sauny to także właściwe oświetlenie, które będzie sprzyjać wypoczynkowi i pozwoli wprawić się w odpowiedni nastrój. Najlepszym rozwiązaniem są specjalne zestawy lampek LED. W zależności od rodzaju sauny przydatne okazać się mogą też takie akcesoria jak: półki i wieszaki, cebrzyki do nóg, szczotki, witki brzozowe do biczowania, chochle, zegary i higrometry oraz zestawy do aromaterapii.

Co warto zabrać ze sobą na sesję?

Poza typowym wyposażeniem sauny, które znajduje się w niej na stałe, warto też pomyśleć o akcesoriach, które zagwarantują nam indywidualny komfort i zaspokoją potrzeby. Ważnym detalem są tekstylia, czyli ręcznik i szlafrok, który zapewni ochronę rozgrzanego ciała już po wyjściu z kabiny. Zgodnie z zasadami do wnętrza wchodzi się nago, jednak różnice temperatur po wyjściu mogą doprowadzić do szoku termicznego, nie wspominając o prezentowaniu ciała w miejscu publicznym. Poza szlafrokiem i ręcznikiem niezbędne są też odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji ciała wykorzystywane po sesji. Do takich zaliczają się olejki i balsamy. Przydatny jest też żel pod prysznic i właściwe klapki, ponieważ umycie się przed wejściem do kabiny jest niezwykle ważne. W czasie wyparzania, poza witkami brzozowymi, sprawdzają się też specjalne rękawice do peelingu, a po sesji dobrym rozwiązaniem jest maseczka, która znacznie lepiej wchłonie się przez otwarte pory skóry.

Wróć na blog