Reumatyzm, a sauna

Mianem reumatyzmu określa się całą grupę chorób, które atakują układ ruchu. Najczęściej obejmują stawy i prowadzą do postępującej niepełnosprawności. Do tej grupy schorzeń należy między innymi zespół Reitera, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe oraz reumatoidalne zapalenie stawów. Zmiany degeneracyjne, do których doszło w wyniku chorób reumatycznych, są nieodwracalne. Można jednak skutecznie spowalniać postęp choroby oraz łagodzić jej bolesne objawy.

Jak sauna wpływa na reumatyzm?

Przebywanie w saunie może efektywnie łagodzić objawy reumatyzmu. Przewlekłe stany zapalne, które stanowią główny objaw choroby, są minimalizowane przez wysoką temperaturę, zwiększającą odporność organizmu. Nowoczesne sauny skutecznie niwelują ból oraz powodują rozluźnienie sztywnych stawów i mięśni. Proces naprzemiennego podgrzewania i wychładzania ciała zapewnia lepsze ukrwienie każdej tkanki.

Taka forma leczenia skutecznie łagodzi bóle związane ze zmianą pogody, ponieważ w tym czasie organizm uczy się przeciwdziałać oddziaływaniu zimnego bodźca. Warto wiedzieć, że korzystanie z sauny pozytywnie wpływa również na psychikę. Można w ten sposób złagodzić stres i przygnębienie związane z chorobą i skutecznie poprawić samopoczucie.

Oferujemy budowę sauny od podstaw, dostosowanej do wyznaczonego pomieszczenia. Budujemy na zamówienie stylowe i funkcjonalne sauny fińskie oraz sauny na podczerwień. Posiadanie własnej kabiny pozwala na korzystanie z jej leczniczego działania w każdej chwili. Jest pomocna, zwłaszcza gdy osoba chora na reumatyzm nagle zaczyna odczuwać ból. Dodatkowo prywatna sauna to wygoda oraz mniejsze koszty przy regularnym użytkowaniu.

Rozsądne korzystanie z sauny

Przed rozpoczęciem leczenia poprzez korzystanie z sauny, należy przede wszystkim skonsultować się z lekarzem. Konsultacji wymaga między innymi przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, ostre stany zapalne, zesztywniałe zapalenie stawów w obrębie kręgosłupa oraz nadmierne napięcie mięśni grzbietu. Może się okazać, że w niektórych przypadkach korzystanie z sauny nie będzie wskazane. Na szczęście, takich zastrzeżeń nie jest wiele i dotyczą najczęściej powikłań związanych z bardzo zaawansowaną chorobą.

Wróć na blog