Rodzaje promienników podczerwieni do kabin Infrared

Sauna Infrared zyskuje coraz większą popularność z uwagi na jej walory zdrowotne oraz stosunkowo małe obciążanie organizmu. Do prawidłowej pracy kabiny IR niezbędne jest zamontowanie w niej promiennika podczerwieni. Do wyboru są modele ceramiczne i kwarcowe.

Cechy promienników ceramicznych

Promiennik to najważniejszy element kabiny IR, który odpowiada za emisję przyczyniających się do generowania ciepła i rozgrzewania tkanek fal o określonej długości. Od jego parametrów i jakości pracy zależy zarówno efektywność działania całej kabiny, jak i bezpieczeństwo oraz komfort jej użytkowania. Wśród oferowanych na rynku modeli dostępne są promienniki podczerwieni do sauny ceramiczne oraz kwarcowe. Modele ceramiczne obejmujące spektrum promieniowania IR-B oraz IR-C to modele najbardziej uniwersalne, bowiem emitowane przez nie fale podczerwieni oscylują pomiędzy 2μm i 10μm. Efektem działania takich urządzeń jest przenikanie promieni do tkanki podskórnej, aż do granicy z tkanką tłuszczową. Dzięki temu sesja w kabinie przyspiesza proces odchudzania i korzystnie wpływa na samopoczucie. Promienniki ceramiczne charakteryzuje bardzo długa żywotność, a także łatwość montażu i wymiany. Glazurowana powierzchnia takich modeli jest odporna na ścieranie.

Promienniki kwarcowe i ich zalety

Promienniki kwarcowe są lepszą opcją od urządzeń ceramicznych, ponieważ ich spektrum obejmuje promieniowanie IR-A, IR-B i IR-C, zakresem zbliżone do spektrum Słońca. Szerszy zakres emitowanego promieniowania gwarantuje także lepsze efekty działania. W rezultacie pocenie się jest bardziej intensywne, a sesja w kabinie IR – wydajniejsza. Takie promieniowanie również wnika głębiej do tkanki tłuszczowej, dlatego kalorie są spalane z większym natężeniem.

Atutem modeli kwarcowych jest też szybsze rozgrzewanie się, co w konsekwencji przekłada się też na krótszy czas pracy i mniejsze zużycie energii elektrycznej. Korzystanie z sauny z promiennikiem kwarcowym możliwe jest już w 3 minuty po jej włączeniu.

Dla wielu osób atrakcyjnym dodatkiem będzie kolorowe światło emitowane przez takie urządzenia, które dodatkowo tworzy nastrój w kabinie i sprzyja relaksowi. Wybór odpowiedniego, najskuteczniejszego w działaniu promiennika wymaga sprawdzenia emitowanego spektrum fal. Im jest ono bardziej precyzyjne, tym głębiej wnika w skórę i tym jest efektywniejsze.

Wróć na blog