Rytuały w saunie

Sauna to gorąca terapia dla ciała i duszy. Dzięki oddziaływaniu ciepłem na organizm uruchamiają się procesy w organizmie. Wysoka temperatura ciała przyspiesza krążenie krwi, dzięki czemu lepiej pracują wewnętrzne organy. Fińska sauna wskazana jest dla chorych z zaburzeniami krążenia obwodowego i niedokrwistości, w tym anemii. Zabiegi pomagają osobom zmagającym się z astmą, bólami reumatycznymi i przykurczami mięśniowo-stawowymi; niskim ciśnieniem tętniczym, rwą kulszową, nerwobólami, zwyrodnieniami stawów. Sauna fińska wspiera chorych z problemami przemiany materii, stanami zapalnymi jelit, nieżytami żołądka, dzięki temu, że dochodzi do oczyszczenia organizmu z toksyn. Ciepło w pomieszczeniu wzmacnia także odporność i hartuje organizm, co pozwala na zwalczyć przeziębienie, grypę, zapalenie zatok i krtani oraz wielu innych infekcji górnych dróg oddechowych.

Wpływa sauny fińskiej na urodę

Sauna fińska od SF Sauny Fińskie nie tylko poprawia zdrowie, ale też urodę. Poprawia stan skóry i cery, szczególnie skłonnej do wyprysków. Ciepło odblokowuje gruczoły łojowe, reguluje wydzielanie serum, więc zmniejsza się ilość wyprysków, a skóra staje się promienna, odżywiona oraz oczyszczona, a także bardziej podatna na nawilżające zabiegi. Rozszerzają się pory, ciało ulega rozpulchnieniu, pobudzone zostaje krążenie i skóra odzyskuje właściwy kolor. Zabiegi oczyszczają ją z łoju, tłuszczu i martwych komórek. Ciało staje się bardziej jędrne i gładkie. Co ważne, ciepło umożliwia pozbywanie się nagromadzonej wody w organizmie, więc redukuje cellulit. Sauna usuwa zmęczenie i redukuje stres. Ciepłe i przytulne wnętrze sauny, często wypełnione zapachem olejków eterycznych pomaga się zrelaksować i oczyścić umysł. Po zabiegu można dostrzec różnicę, ciało lepiej oddycha i jest znacznie gładsze. Nagrzane mięśnie są rozluźnione i odprężone.

Rytuały w saunie

Podczas ceremonii naparzania wytwarza się większa ilość pary, która ma działanie inhalacyjne. Sauna to miejsce, w którym organizm oczyszczany jest z bakterii i wirusów. Dopełnieniem rytuału w saunie jest zastosowanie aromaterapii. Olejki eteryczne dodawane są do wody, którą polewane są rozgrzane kamienie. Ciało staje się zregenerowane i ładnie pachnie pod wpływem zastosowania kombinacji zapachowych, które dają naprzemiennie uczucie chłodu i gorąca. W tle słychać przyjemną muzykę. Między jednym polaniem wody a drugim ciało nacierane jest solami Morza Martwego lub miodem. Umiejętnie sporządzona mieszanka, może leczyć wiele dolegliwości. Wykorzystywane są olejki z takich roślin jak: cedr, anyż, mięta, brzoza, eukaliptus, melisa, jaśmin, jodła, sosna, świerk, kosodrzewina, jałowiec, róża, drzewo sandałowe, lawenda, szałwia, zielona herbata, wanilia oraz owoców: grejpfrut, pomarańcza, cytryna, mango, kiwi, winogrono. Kombinacje zapachowe dostosowywane są do dolegliwości pacjenta. W ramach seansów owocowych skóra okładana jest również plasterkami świeżych owoców i zamrożonych soków podawanych jako miniaturowe lody. Stosowane są również rytuały miodowe, polegające na smarowaniu ciała, lekko skrystalizowanym miodem i wdychaniu oparów kwiatowych olejków, przez kilkanaście minut. Na koniec należy ciało spłukać pod prysznicem i schłodzić.

Wróć na blog