Wpływ sauny na skórę

Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści dla zdrowia przynosi regularne korzystanie z sauny. Dzięki tej świadomości miłośnicy saunowania nie traktują pobytu w łaźni wyłącznie jako formy relaksu, ale też i jako jeden z prozdrowotnych zabiegów. Nie każdy jednak wie, że oprócz pozytywnego wpływu na organizm, systematyczne korzystanie z sauny może też korzystnie wpływać na skórę. Jeśli zatem chcesz poprawić swój wygląd, zacznij odwiedzać saunę. Poniżej wyjaśniamy, jakie efekty dzięki temu uzyskasz.

Jak regularne korzystanie z sauny wpływa na urodę?

W czasie pobytu w saunie ciało intensywnie się poci. Wraz z potem organizm wydala też toksyny i inne zanieczyszczenia zgromadzone na skórze. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi również do odblokowania gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra uwalnia nadmiar sebum. Usunięcie sebum z kolei zapobiega przetłuszczaniu się skóry, a w konsekwencji tego również powstawaniu wyprysków. Jeśli zatem masz problem z trądzikiem, regularne saunowanie może pomóc Ci pozbyć się uciążliwego problemu.

Seanse w saunie ułatwiają też pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Wskutek intensywnego ogrzewania ciała martwy naskórek pęcznieje i stopniowo odpada. Jego resztki możesz też w łatwy sposób usunąć podczas wycierania ciała po zabiegu. Co więcej, w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury przyspieszają, zachodzące w organizmie, procesy metaboliczne. Dzięki temu skóra jest lepiej ukrwiona i dotleniona. To natomiast wpływa na poprawę jej elastyczności i gładkości. Po wyjściu z sauny cera odzyskuje blask, a objawy zmęczenia przestają być widoczne.

Wciąż nie przekonuje Cię budowa sauny w domu? W takim razie musisz wiedzieć, że saunowanie jest także jednym ze sposobów walki z pomarańczową skórką. Cellulit powstaje w wyniku gromadzenia się wody i soli w organizmie. W trakcie seansu w saunie organizm uwalnia zarówno nadmiar wody, jak i sól. W ten sposób pobyt w saunie zapobiega powstawaniu cellulitu, a także poprawia jędrność skóry. Pamiętaj jednak, że korzystanie z sauny nie jest metodą, dzięki której utracisz zbędne kilogramy. Choć przyspiesza metabolizm, spadek masy ciała wynika z utraty wody, a nie spalania tłuszczu.

Wróć na blog