Zalety korzystania z sauny infrared

Sauna IR zwana również infrasauną lub sauną na podczerwień to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje ciepło promieniowania. Zaprojektowana jest w taki sposób, aby ciepło ogrzewało nie wnętrze sauny, ale bezpośrednio ludzkie ciało. Sauna na podczerwień jest świetną opcją dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny suchej czy mokrej. Ponieważ montaż sauny infared nie wymaga specjalnie wentylowanego pomieszczenia, na jej zakup do użytku domowego decyduje się coraz więcej osób.

Czym jest promieniowanie infrared

Promienie słoneczne osłabione przejściem przez atmosferę ziemską, czyli tak zwane promieniowanie globalne dzielą się na: promieniowanie UV, czyli widzialne światło oraz krótkie promieniowanie infrared, czyli IR. Lecz nie tylko słońce generuje promieniowanie IR. Tak naprawdę każdy obiekt, którego temperatura przekracza 0 absolutne wytwarza promieniowanie IR. Im ciało cieplejsze, tym więcej promieniowania emituje i tym krótsze są jego fale. W saunie infrared kabina podgrzewana jest poprzez zabudowane w panelach ściennych promienniki podczerwienie, emitujące promienie podczerwone długie o niezwykle łagodnym oddziaływaniu na ciało. Jednocześnie dzięki wzajemnej redukcji nie występuje oddziaływanie pól elektormagnetycznych. Warto podkreślić, że promienie w takiej saunie działają na ciało ze wszystkich stron, a jego temperatura wzrasta równomiernie. Kąpiel w saunie na podczerwień może trwać dłużej niż w innych.

Sauna na podczerwień – korzyści

Sens w saunie infrared dostarcza nam bardzo wiele korzyści. Dzięki wniknięciu w głąb naszego ciała promieni podczerwonych, następuje bardzo intensywne pocenie, pozwalające spalić nam nawet 900 kcl. w trakcie 30 minutowego seansu. Ponadto skóra zostaje oczyszczona z toksyn. Warto podkreślić również, że promienie podczerwone sprzyjają leczeniu różnych dolegliwości i jednostek chorobowych. Sesja w saunie łagodzi bóle pleców, stawów, głowy. Łagodzi również objawy stresu i zmęczenia. Naświetlanie podczerwienią pomaga również w leczeniu bólów mięśni i zwichnięć.

Wróć na blog