Sauny nowoczesne

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją saun nowoczesnych na zamówienie. Dzięki temu każda zrealizowana przez naszą firmę sauna jest jedyna w swoim rodzaju, a co najważniejsze, optymalnie dopasowana do potrzeb i oczekiwań osób, które będą z niej na co dzień korzystać. Sauny nowoczesne to idealna propozycja dla właścicieli domów zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Wyróżniają się one bowiem minimalistycznym designem (często wyposażone są w duże przeszklenia pozbawione ram), mogą być także wzbogacone o różnorodne dodatkowe akcesoria, które umilają pobyt w saunie (np. głośniki czy oświetlenie ze zmieniającym się automatycznie kolorem). Ich konstrukcję charakteryzuje lekkość, która doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje wnętrz.

Czym różnią się sauny nowoczesne od saun tradycyjnych?

Sauna kojarzy się większości z nas z tradycyjną sauną fińską, czyli całkowicie drewnianą konstrukcją utrzymaną w skandynawskim stylu, w której znajduje się piec nagrzewający jej wnętrze do temperatury od 80 do 100°C. Na jego szczycie ułożone są kamienie, które polewane z odpowiednią częstotliwością gwarantują wytwarzanie pary i dzięki temu wilgotność w środku osiąga od 25 do 40%. Sauny nowoczesne odbiegają nieco od klasycznego wyobrażenia o saunach, wyglądają bowiem inaczej i są wyposażone w innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Sauny nowoczesne z naszej oferty doskonale łączą w sobie nowoczesną stylistykę z funkcjonalnością kabin saunowych. Taka sauna to przede wszystkim miejsce, w którym poprzez wzmożone pocenie się użytkownicy m.in. zwiększają odporność swoich organizmów, wzmacniają ich kondycję, oczyszczają je z toksyn, udrożniają drogi oddechowe, uelastyczniają swoją skórę, poprawiają działanie układu krążenia oraz serca, a także przyspieszają przemianę materii. Nowoczesne sauny są jednak często wzbogacone o różne gadżety, dzięki którym przeprowadzane w nich sesje prozdrowotne stają się jeszcze przyjemniejsze. Naszym klientom proponujemy m.in. montaż specjalnych głośników odpornych na wilgoć oraz działanie wysokiej temperatury. Doskonałym dodatkiem do saun nowoczesnych jest również oświetlenie światłowodowe lub system świateł ze zmienną barwą. Można nimi sterować przy pomocy pilota, który może być także wykorzystywany do regulowania temperatury czy zmiany innych parametrów.

Sauny nowoczesne są to często sauny na podczerwień. Źródłem ciepła jest w nich promiennik kwarcowy do saun. Takie sauny są nazywane saunami suchymi, gdyż wilgotność powietrza nie przekracza w nich 20%. Promiennik kwarcowy (tzw. promiennik podczerwieni) emituje promieniowanie podczerwone, dzięki czemu nagrzewają się tylko ciała osób korzystających z sauny, a temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 45-60°C. Z tego względu z sauny infrared mogą korzystać nawet osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą używać saun innego rodzaju. Sauny nowoczesne na podczerwień są również bezpieczne dla seniorów oraz małych dzieci.