Sauna gotowa czy na zamówienie? Zalety i wady

Marzenie o saunie w domu lub mieszkaniu w niemalże każdym przypadku da się zrealizować. Wystarczy wygospodarować trochę miejsca w sypialni lub łazience, wykonać stosowne podłączenia oraz zdecydować się na odpowiednią kabinę. Wybierać można spośród kabin gotowych lub wykonywanych na zamówienia. Które rozwiązanie jest lepsze? Trudno znaleźć na to pytanie odpowiedź, gdyż obydwa mają swoje wady i zalety.

Sauna gotowa – jakie ma zalety, a jakie wady?

Zakup gotowej kabiny sauny to sposób na przyspieszenie realizacji inwestycji. Producenci saun zazwyczaj od ręki oferują kabiny, które po zakupie od razu można zamontować. Takie sauny są już w pełni wyposażone. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie kompletować części. Gotowe kabiny są też zróżnicowane pod względem ceny, więc każdy znajdzie model dla siebie. Ich wadą jest jednak to, że występują w ustandaryzowanych wymiarach i kształtach, przez co mogą sprawiać trudności przy adaptacji pomieszczeń. Zróżnicowanie cenowe przekłada się również na różną jakość materiałów i części, na które przy wyborze całości, nie ma się większego wpływu.

Sauna na wymiar – jakie korzyści przynosi jej wybór?

Sauny na wymiar przewyższają gotowe sauny pod względem funkcjonalności. Indywidualnie projektowane kabiny można w pełni dopasować do konkretnego wnętrza. Problemów nie sprawiają przy tym skosy. Każdy inwestor ma też możliwość doboru poszczególnych części, zaczynając od materiału konstrukcyjnego, a kończąc na wyposażeniu kabiny. Ponadto sauny na wymiar można doposażyć w dodatkowe akcesoria takie jak np. oświetlenie. Ich producenci zwykle w pakiecie z wykonaniem zapewniają także usługę profesjonalnego montażu. Jedyną wadą wyboru sauny na zamówienie będzie jednak wyższa cena inwestycji, która w tym przypadku idzie w parze z jakością.

Wróć na blog