Te kosmetyki warto zabrać ze sobą do sauny!

Regularne korzystanie z sauny nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie, ale i wygląd skóry. Pod wpływem ciepła dochodzi do odblokowania gruczołów łojowych, co sprzyja oczyszczaniu oraz usuwaniu nadmiaru sebum. Ogólna poprawa krążenia w czasie seansu sprawia też, że skóra jest lepiej dotleniona. To z kolei powoduje, że szybciej wchłania składniki odżywcze. Poza tym obfite pocenie ułatwia uwalnianie wody z organizmu. Dzięki temu skóra jest jędrniejsza i gładsza. Takie efekty saunowania można jednak zintensyfikować. Wystarczy relaks w saunie połączyć z pielęgnacją ciała.

Jak przygotować ciało do saunowania?

Aby efekty saunowania były lepiej widoczne, warto tuż przed seansem zadbać o odpowiednią pielęgnację ciała. Przed każdym wejściem do sauny tradycyjnej trzeba oczyścić skórę. Podstawą jest dokładne umycie ciała pod prysznicem. W przypadku kobiet równie duże znaczenie ma demakijaż twarzy. Prysznic warto połączyć z oczyszczającym peelingiem. Na tym etapie nie należy stosować jednak kosmetyków nawilżających, gdyż niektóre preparaty mogą blokować pocenie. Zastosowanie olejków do ciała czy nawilżających kremów o wiele bardziej sprawdza się za to tuż po seansie, kiedy skóra jest rozgrzana i podatna na wchłanianie substancji odżywczych.

Jakie kosmetyki przydadzą się w saunie?

Bezpośrednio w czasie trwania seansu można wykonywać pewne zabiegi odżywcze i złuszczające. Dobrym przykładem jest peeling całego ciała. O ile wcześniej nie wykonało się go pod prysznicem, o tyle można to zrobić w saunie. Należy jednak przy tym stosować wyłącznie naturalne kosmetyki pozbawione sztucznych dodatków. Na czas pobytu w saunie można również nałożyć na włosy odżywczą maskę. Maseczka ochroni pasma przed wysoką temperaturą oraz utratą wody prowadzącą do ich przesuszania.

Wróć na blog