Kabiny infrared

Sauna na podczerwień Infrared – Warszawa

sauna-nowoczesnasauna nowoczesna fińskadomowa sauna, kabiny do saunproducent kabin do saunkabina sauuny fińskiej

Źródłem ciepła w saunach Infrared są wytwarzające promieniowanie podczerwone lampy zwane również promiennikami. Promieniowanie te, podobne do promieniowania słonecznego, jednak pozbawione jest szkodliwych promieni UV. Temperatura w saunach na podczerwień jest w granicach 45-60oC.
Jak działa kabina?

Sauna Infared to specjalna kabina lub pomieszczenie, w którym wykorzystane zostały promienie podczerwieni. Temperatura powietrza w takim pomieszczeniu mieści się w przedziale od 45 do 60 stopni Celsjusza. Takie nagrzanie powietrza, co prawda rozgrzewa, ale nie powoduje dyskomfortu. Większość energii z promieni podczerwonych wnika do naszego ciała ogrzewając mięśnie, tkankę tłuszczową i narządy wewnętrzne. Dzięki temu, seans w kabinie Infrared przyjmuję formę pasywnego treningu, podczas którego nasz organizm spala kalorie szybciej niż przy normalnej aktywności.
Słońce zamknięte w kabinie

Kto z nas nie zna tego uczucia, gdy w słoneczny dzień mamy lepsze samopoczucie i więcej energii? Promieniowanie podczerwone wykorzystywane w saunach Infrared stanowi niemal połowę promieniowania słonecznego, co oznacza, że wchodząc do takiej sauny korzystamy z dobrodziejstwa promieni słonecznych, ale bez udziału szkodliwego promieniowania UV, które w saunach Infrared po prostu nie występuje.
W naszych saunach na podczerwień wykorzystujemy następujące promienniki:
Promiennik magnezium.

Promiennik IRS 4 RHK „magnezium”(IRC) do kabiny ciepła infrared (sauna infrared). Wbudowany promiennik rurkowy (magnezium) o mocy 400 W. Promienniki tego typu emitują na długości 450 mm spektrum w zakresie 2- 10um.
Montaż: w rogu 90o albo wewnątrz elementu.
Promiennik ceramiczny.

Promiennik IRS 3 (IRC+IRB) do kabin ciepła infrared (sauna infrared). Wbudowany promiennik ceramiczny o mocy 300 W z wypaloną skretką grzejną. Promienniki tego typu emitują na długości 450 mm spektrum w zakresie 2- 10um.
Montaż: w rogu 90o albo wewnątrz elementu.

ZALECAMY
Promiennik kwarcowy.

Promiennik Vitae (IRC+IRB+IRA) do kabiny ciepła infared (sauna infrared). Wbudowany promiennik Philips Vitae o mocy: 350 W, 500 W względnie 750 W. Podobne do słonecznego spektrum IR 1,4- 14um.
Montaż: w rogu 90o albo wewnątrz elementu.
infrared balkon

Artykuły:

Promienniki infrared

Rodzaje promienników wykorzystywanych do kabin infrared