Kabiny infrared – kabiny na podczerwień

sauna-nowoczesnasauna nowoczesna fińskadomowa sauna, kabiny do saunproducent kabin do saunkabina sauuny fińskiej

Jeśli więc źle znoszą Państwo wysoką temperaturę, a chcą skorzystać z dobrodziejstw sauny, doskonałym rozwiązaniem będzie sauna infrared. Producent SF Piotr Jankowski dostarczy Państwu najlepsze konstrukcje tego typu dostępne na rynku.

Specjalnie zaprojektowane kabiny infrared wykorzystują promienniki podczerwieni (są to tzw. promienniki infrared). Dzięki temu nagrzewają wyłącznie ciało, a nie powietrze wewnątrz sauny, które to przez cały czas trwania zabiegu utrzymuje się na optymalnym poziomie – ok. 45-60°C. Jest to więc o wiele niższa temperatura w porównaniu z tą wytwarzaną w saunie konwencjonalnej. Taki poziom ciepła przyjemnie rozgrzewa, ale nie powoduje dyskomfortu.

Sauna na podczerwień infrared – sposób na bierny trening

Sauna na podczerwień emituje promieniowanie podobne do słonecznego, jednak nie wydziela szkodliwych promieni UV. Większość energii z promieni podczerwonych wnika do ciała, ogrzewając mięśnie, tkankę tłuszczową i narządy wewnętrzne. Dzięki temu seans w kabinie infrared przyjmuje formę pasywnego treningu, podczas którego nasz organizm spala kalorie szybciej niż przy normalnej aktywności.

Słońce zamknięte w kabinie

W słoneczny dzień poprawia się ogólne samopoczucie i wzrasta poziom energii. Promieniowanie podczerwone wykorzystywane w saunach infrared stanowi niemal połowę promieniowania słonecznego, co oznacza, że wchodząc do takiej sauny korzysta się z dobrodziejstwa promieni słonecznych, ale bez udziału szkodliwego promieniowania UV.

W naszych saunach na podczerwień wykorzystujemy następujące promienniki:

Promiennik magnezium.

Promiennik IRS 4 RHK „magnezium”(IRC) do kabiny ciepła infrared (sauna infrared). Wbudowany promiennik rurkowy (magnezium) o mocy 400 W. Promienniki tego typu emitują na długości 450 mm spektrum w zakresie 2- 10um.
Montaż: w rogu 90o albo wewnątrz elementu.
Promiennik ceramiczny.

Promiennik IRS 3 (IRC+IRB) do kabin ciepła infrared (sauna infrared). Wbudowany promiennik ceramiczny o mocy 300 W z wypaloną skretką grzejną. Promienniki tego typu emitują na długości 450 mm spektrum w zakresie 2- 10um.
Montaż: w rogu 90o albo wewnątrz elementu.

ZALECAMY
Promiennik kwarcowy.

Promiennik Vitae (IRC+IRB+IRA) do kabiny ciepła infared (sauna infrared). Wbudowany promiennik Philips Vitae o mocy: 350 W, 500 W względnie 750 W. Podobne do słonecznego spektrum IR 1,4- 14um.
Montaż: w rogu 90o albo wewnątrz elementu.
infrared balkon

Artykuły:

Promienniki infrared

Rodzaje promienników wykorzystywanych do kabin infrared