Sprawdź rozwiązania w nowoczesnych saunach

Zdrowotne korzyści związane z saunami znane są od wieków. Współcześnie sauny również cieszą się ogromną popularnością z uwagi na odprężenie, jakie daje korzystanie z nich, a także niewątpliwy wzrost odporności organizmu. I chociaż przebieg sesji w saunie nie zmienił się ani trochę – przebywanie w pomieszczeniu o wysokiej temperaturze zakończone kąpielą w zimnej wodzie – powstające obecnie sauny starają się zaspokoić wszystkie potrzeby swoich użytkowników. Czego można od nich dzisiaj oczekiwać?

Nowy wymiar estetyki

Najbardziej popularnym typem sauny jest sauna sucha, zwana także fińską. Jej wygląd jest tradycyjny, budzi miłe skojarzenia i nowoczesne sauny nie starają się od niego odbiegać, ponieważ w pewien sposób jest wpisany w kulturę saunowania. Do nowych elementów stylistycznych można zaliczyć nietypowe, choć zawsze subtelne oświetlenie, odgrywające dużą rolę w terapii kolorami. Warto też zwrócić uwagę na przeszklenia oraz wyjątkową aranżację siedzisk. W przypadku łaźni parowych rozwiązania w zakresie designu mogą być natomiast o wiele bardziej zróżnicowane i odważne.

Nowoczesna funkcjonalność

Współcześnie doświadczenie użytkowania danego produktu odgrywa kluczową rolę w satysfakcji Klientów. Dlatego nowoczesne sauny starają się sprostać ich indywidualnym oczekiwaniom. Obecnie sauny na wymiar mogą być z powodzeniem zaaranżowane w domu, w mieszkaniu lub w ogrodzie. Nowoczesne sauny to także kabiny infrared, przeznaczone w szczególności dla tych, którzy chcą czerpać korzyści z rozgrzewania ciała bez dyskomfortu związanego z wysoką temperaturą. Dodatkowym wyposażeniem projektowanych dzisiaj saun może być solarium, istotne są również rozwiązania elektroniczne – piece mogą być wygodnie sterowane za pomocą aplikacji, zaś bezpieczeństwo gwarantują precyzyjne czujniki.

Wróć na blog